Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą

    Witam,
    dziś miałem następujący problem (SKODA OCTAVIA 1.9 TDI 90 KM 2000 r, przebieg 380 tyś) : w drodze do pracy, na wolnych obrotach do 2 tyś silnik jakoś głośniej chodził, myślałem że jakaś dziura w kolektorze. Jak dodawałem gazu ponad 2 tyś i załączała się turbina wszystko było OK i tak przez kolejne 15 km. Następnie jadąc szybciej około 120 km/h poczułem spadek mocy, później jakby drżenie całego silnika, zredukowałem do 4 biegu i zobaczyłem czarny dym za mną (wcześniej nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło). Jakoś powoli dojechałem na miejsce, a gdy chciałem już ponownie odpalić auto, to kręci i nie zapala - jakby nie dostwał paliwa. Wiecie , może co się mogło stać ?
    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

  • #2
    [O1] Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą

    Witam wszystkich.
    Ostatnio zaobserwowałem w swoim autku skrzypienie. Żeby było dziwniej to skrzypi tylko jak skręcam w prawą stronę, jak odbijam, lub skręcam w lewo jest cisza.
    Czasami, lecz nie zawsze skrzypi także podczas uginania przodu samochodu, ale najczęściej występuje owo skrzypienia podczas skrętu w prawo, nan postoju, jak i podczas jazdy. Hałas jest tak duży, że ludzie się oglądają na ulicy.
    Myślałem o górnych mocowaniach amorów, czyli gumy i łożyska, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.
    Miał ktoś z was podobną przypadłość ? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

    Komentarz


    • #3
      Mhm, a może pompa wspomagania albo maglownica ??

      Komentarz


      • #4
        skrzypienie

        może być to wszystko więc auto na podnośnik i kręć kołami ty lub kolega za kierownicą i nasłuchujesz skąd się dźwięk niesie bo tak to można gdybać łączniki stabilizator przekładnia itp

        Komentarz


        • #5
          Odświeżę kotleta, bo ostatnio też zaczęło mi skrzypieć przy skręcaniu. Wykluczam raczej zawieszenie. Jadąc prosto i nawet po mega dziurach - jest cisza. Przy skręcaniu w lewo albo w prawo - w zasadzie przy każdym najdrobniejszym ruchu kierownicą, z jej kolumny dochodzi "gumowe" skrzpienie. Rozebrałem plastik pod kierownicą i ten hałas namacalnie dochodzi gdzieś stamtąd. Macie jakieś typy :?:
          Artur

          Komentarz


          • #6
            Panowie sprawdzcie sobie gumy na drążku stabilizacyjnym :idea: częsta przypadłość w OI,przerobiłem to w swojej jakiś czas temu,a skrzypienie przypomina stary tapczan :diabelski_usmiech


            TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

            Komentarz


            • #7
              damian1975, gumy wymieniałem już jakis czas temu. Wiem, że to częsty temat bo ich skrzypienie, też już przerabiałem, ale to z czym mam do czynienia obecnie to coś innego. Dochodzi jakby bardziej z wnętrza auta z okolic kolumny kierowniczej, przynajmniej tak łapę "na ucho".
              Artur

              Komentarz


              • #8
                r2r, może skrzypi na samym zakończeniu kolumny kierowniczej (w kabinie) wydaje mi się że tam jest jakaś guma na samym dole,nie wiem czy dobrze pamiętam


                TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                Komentarz


                • #9
                  Skrzypienie ma wybitnie "gumowy" dźwięk, tak jakby guma pod mocnym naporem, tarła o metal, ale jestem przekonany, że dochodzi z wewnątrz, z kolumny kierowniczej gdzies na wysokości kolan, albo pedałów.
                  Artur

                  Komentarz


                  • #10
                    koledzy ja bym szukał przyczyny w łożyskach i poduszkach mcpersonów , tam jest jedynie ruch wokół własnej osi w połączeniu z elementem gumowym , żadne gumy ,czy końcówki w zawieszeniu przy wahaczach nie maja takiej opcji na ruch aż taki spory, kompletna poduszka z łożyskiem na mcpersona z Lemfordera kosztuje 40zł więc to są grosze , wymienić parę (obie strony )i spokój na dłuższy czas . na pewno żaden z was od zakupu tam nie zaglądał a czasami nie jest tylko skrzypienie czy pisk ale nawet trzaski i uderzania jakby ktoś walił młotkiem po karoserii od spodu.ok

                    pozdro
                    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                    Komentarz


                    • #11
                      ROBAL_26, teorię o łożyskach i poduszkach McPhersonów podsunął mi też mój mechanik, u którego byłem wczoraj na rekonesansie, dlatego święta będe musiał jakoś przebidowac ze skrzypiącą kierownicą, a po nich jadę to kupić i pierunem do mechanika. Dzięki za typ, dałbym plusa "pomógł", ale to nie mój temat.

                      Jeśli możesz to wskaż mi jeszcze lokalizację w aucie tych poduszek/łożysk. Może brzmi lamersko, ale nie wiem gdzie to się mieści.

                      Mimo wszystko jeśli ktoś ma jeszcze jakis pomysł, to chętnie wysłucham.
                      Artur

                      Komentarz


                      • #12
                        r2r, otwierasz maskę i masz po bokach 2 kielichy (z lewej i z prawej) możesz mieć tak jak na rysunku zaślepkę (nr 28) pod nią jest nakrętka (nr17) i tależyk (nr 16) pod tym jest właśnie kielich pod nim masz znowu nakrętkę mocującą łożysko (nr21) wspomniana poduszka (nr18) i samo łożysko (nr 14) teraz już wiesz , jedno co mogę dodać od siebie to można to zrobić samemu bez demontażu całego mcpersona .ok

                        pozdro

                        obrazek

                        Link
                        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                        Komentarz


                        • #13
                          ROBAL_26, nosz kurka wodna, trzeba się zalogować, żeby móc oglądać ilustrację, ale dosyć obrazowo wytłumaczyłeś - dlatego załapałem "na wyobraźnię" :szeroki_usmiech
                          Dzięki za poradę i Wesołych :wink:
                          Artur

                          Komentarz


                          • #14
                            o ile pamiętam to jest login seat a hasło ibiza .ok
                            Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                            ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                            https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                            Komentarz


                            • #15
                              Panowie ostatnio robiłem koledze na warsztacie u siebie hamulce w O1 TDI i on ma to samo. I zapewniam was, że to poducha mcpersona :P A odgłos skrzypiącej gumy przy skręcie jest tak wyjebny, że jadąc przez miasto można się pod ziemię zapaść Sprawdzałem mu to zarówno na glebie jak i na podnośniku i definitywnie odgłos wydobywa się z góry mcpersona :P Także gońcie na zakupy i działajcie

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez RUMBA
                                A odgłos skrzypiącej gumy przy skręcie jest tak wyjebny, że jadąc przez miasto można się pod ziemię zapaść
                                Dodaj do tego moją profesję i masz minę klienta po kursie autem z taka przypadłością :shock:

                                Przez święta o dziwo ucichło, ale licho nie śpi - do Sylwestra zmienię te poduchy, bo siara jak h...
                                Artur

                                Komentarz


                                • #17
                                  Przez święta o dziwo ucichło, ale licho nie śpi - do Sylwestra zmienię te poduchy, bo siara jak h...
                                  Pewnie dostało wilgoci albo się ułożyło :P Ja też bym to zmienił bez zastanowienia, nie wiem jak kumpel może tak jeździć i zbytnio jeszcze nie przymierza się do ogarnięcia tego

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez RUMBA
                                    Przez święta o dziwo ucichło, ale licho nie śpi - do Sylwestra zmienię te poduchy, bo siara jak h...
                                    Pewnie dostało wilgoci albo się ułożyło :P Ja też bym to zmienił bez zastanowienia, nie wiem jak kumpel może tak jeździć i zbytnio jeszcze nie przymierza się do ogarnięcia tego
                                    :shock: :shock: :shock:
                                    Artur

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X